Atsauksmes par gaidību nometni "Piedzimt par mammu..."

30. Jūlijs, 2014

“Ģimenes Šūpuļa” nometne topošajām māmiņām “Piedzimt par mammu” 2014. gadā notika jau otro reizi, šogad pulcējot 12 dalībnieces, kuras „Jaunpalejās” aizvadīja 3 saulainas un jaunu zināšanu piepildītas dienas. Ar prieku vērojām, kā dalībnieces ātri atrada kopīgu valodu kopējā pulkā un iedvesmojās kā no nometnes vadītājām, tā arī viena no otras. Piesātinātajā dienas kārtībā tika sniegts un saņemts daudz informācijas, reizēm pat mazliet aizmirstot par atpūtu, par ko nākamgad noteikti vairāk padomāsim. Bija iespēja izkustēties, vingrojot spirgtajā rīta gaisā, kā arī piedzīvot vizualizāciju un meditāciju spēku, un vakara noskaņās ļaut vaļu savam radošumam.
  •  

Šogad, vērojot nometnes norisi vairāk no malas, es no sirds priecājos par jaunajām sievietēm, kuras savā ceļā uz šo jauno lomu – kļūt par mammu savam pirmajam, otrajam vai trešajam bērniņam – pieņēma lēmumu uzdāvināt šo piedzīvojumu. Novēlu, lai, ieelpojot zālīšu spilventiņu dziedinošo smaržu, atceroties caur "Jaunpaleju" ozolu zariem mirdzošās debesis un rebozo lakatu masāžas sniegto vieglumu, jums ataustu atmiņā nometnes sajūtas un jūs tajās varētu smelt spēku savām turpmākajām gaitām!

Sirsnīgs paldies nometnes vadītājām dūlām Līgai Giniborgai un Baibai Stikutei un vecmātei Rudītei Brūverei, par tik iedvesmojošo un atbildīgo darbu. Liels paldies arī daudzajiem čaklajiem palīgiem, kas ļāva šai nometnei noritēt tik raiti, rūpējoties par visām praktiskajām lietām. Tāpat pateicamies par ZS “Kaņepītes” un ZS „Vītoliņi” dāsno devumu mūsu galdam.

Lūk, dažas dalībnieču domas nometnes noslēgumā par to, kā viņas jutušās pēc 3 pavadītajām dienām:

– “Paldies par skaisto un piepildīto laiku, ko pavadīju nometnē. Es ļoti priecājos iepazīties ar zinošajām un atvērtajām Līgu, Baibu un Rudīti. Viņu personības un labsirdīgā enerģija bija ļoti, ļoti iedvesmojoša!”

– “Ļoti patika mūsu grūtnieču kompānija, bija vērtīgi dzirdēt jau dzemdējušo māmiņu pieredzi.”

– “Priecīga, jo ir sajūta, ka esmu sev jau noformulējusi, kādas dzemdības vēlos, lai arī pirms tam par to it nemaz nebiju domājusi.”

– “Savstarpējā sirsnība un atklātība; sieviešu spēks un atbalsts. Iekšējais miers – atbildes, ka mieru nevar iegūt, to nemeklējot un tam neveltot savu laiku un domas. Nenovērtējamas zināšanas, visa pamatā liekot cilvēku – viņa sajūtas, emocijas.”

– “Paņemšu līdzi domu, ka rūpes par sevi un sevis lutināšana ir ļoti svarīga, lai spētu rūpēties par citiem.”

– “Bija patīkami 3 dienas koncentrēties tikai uz gaidāmo bērniņu un dzemdību lielo piedzīvojumu. Gūt atbildes un nostiprināt jau esošās zināšanas.”

– “Ņemšu līdzi: 1. Zināšanas. 2. Mieru. 3. Skaidrus uzdevumus, kas man jāpaveic. 4. Pārliecību, ka esmu daļa no citām mammām (neesmu vienīgā, kurai ir grūti, kurai ir raizes u.tml.). 5. Pārliecību par sevi, lielāku uzticēšanos savām sajūtām, sev.”

– “Lielākais, ko esmu ieguvusi, ir tas, ka jānovērtē, kas mums ir dots, jo diemžēl ikdienā mēs to aizmirstam. Paldies par šo jauko nometni, kas ļāva man sakārtot savas domas.”

– “Patika, ka ir iespējams iesaistīties tik daudz, cik ir sajūta. Patika iespēja klusēt un klausīties. Labi, ka nebija lielas steigas un pieturēšanās pie stingra plāna, jo tā jau ir par daudz ikdienā. Ļoti liela nozīme (vismaz man kā rīdziniecei) būt tik dabiskā mierpilnā vidē.”

  • Nometnes organizētāja -
  • Ilze Kuduliņa
Back to Top